Meme Büyütme - Kolan Aesthetic

Meme Büyütme

Anasayfa > Estetik > Meme Estetiği > Meme Büyütme

Meme Büyütme

Göğüsleriniz normalden küçük olması sosyal yaşamınızda kendinize olan güveni sarsabilir. Meme büyütme ameliyatlarında, kişinin isteği doğrultusunda, dilenen büyüklükte protez konabilir. 

Kadın vücudunun en önemli görsel öğesi olan göğüsler giydiğiniz elbiselerden, bikinilere kadar sizin duruşunuzu ve görünüşünü en fazla etkileyen unsurdur. Bu gibi ameliyatlarla diledikleri kadınsı fiziki görünüme kavuşan hastalar, fiziki görünümde düzelmeye ek olarak psikolojik açıdan da iyi yönde etkilenmektedir. 

Meme büyütme ameliyatı, ayrıca doğum ve emzirme sonrası göğüslerinde küçülme ve sarkma olan bayanlara, kanser sebebiyle göğsü alınan hastalarda meme rekonstrüksiyonu amacıyla yada iki göğsü arasında asimetri olan bayanlara yapılabilir.

Böyle bir operasyonda iz kalmaması imkansız ancak izin nerede ve ne kadar büyüklükte olacağı çok önemli. Meme büyütürken hastaların en çok merak ettiği operasyon sonrasında bu operasyondan kalan iz olduğunudur. 

Bu teknikte memenin altında kalan ve normal şartlarda görünmeyen sadece 3cm gibi küçük ve fark edilemeyecek bir iz oluşmaktadır. Meme büyürken önemli olan bir konuda doğal görünmesi yani gerçek üstü bir diklik ve büyüklük ile göze batmaması. Bu kullanılacak silikonun markası, tipi ve size uygun boyutlarıyla çok önemli bir seçim. 

Epidural anestezi tekniği ile göğüs ve vücudunuz geçici olarak uyuşturulurken hasta bilinci açık olarak ameliyat olabiliyor. Bu teknik genel anestezinin vermiş olduğu pek çok genel anestezi sonrası rahatsızlığı kaldırdığı gibi aynı gün evinize gidebilmenizi ve daha ağrısız bir süreç geçirmenizi sağlıyor.