Meme Yağ Transferi - Kolan Aesthetic

Meme Yağ Transferi

Anasayfa > Estetik > Meme Estetiği > Meme Dikleştirme

Meme Yağ Transferi

Meme yağ transferi kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dokusunun memeye transferi temeline dayanmaktadır. Meme büyütmek için kullanılan silikon protez istemeyen hastalarda, yağ dokusu ciddi bir alternatif. 

Meme estetiğinde yağ enjeksiyonu için uygun adaylar; genellikle genç, memeleri küçük ama sarkmamış olan, vücudunda yeterince fazla yağ bulunan kişiler. İdeal yağ dokuları da istenmeyen fazlalıkların toplandığı, bel, basen ve karın bölgesinde bulunuyor. 

Yağ enjeksiyonunun uygulanmasına: Yöntem ‘sedasyon’ adı verilen hafif bir anestezi türü ile yapılmaktadır. Yağın alındığı ve verildiği bölgelerde kesikler olmamaktadır. Kapalı cerrahi yöntemi uygulandığı için bölgede hiçbir iz bırakmamakta ve bir saat gibi kısa sürede işlem tamamlanmakta. 

Hastanede yatmayı gerektirmeyen bir uygulama olduğu için de kişi isterse ertesi gün işine gidebilir. Memelerin büyütülmesi ile birlikte şeklinin de en güzel hale getirilmesi meme implant ameliyatlarının temelini oluşturmaktadır.

Yağ transferi ile meme büyütme doğala en yakın sonuçları verir tamamen kendi dokunuz kullanıldığı için herhangi bir yan etki alerjik reaksiyon söz konusu değildir. Yağ transferinin önemli bir avantajı da yağ fazlanız bulunan bölgelerin aynı işlem esnasında