Karın Germe Ameliyatı - Kolan Aesthetic

Karın Germe Ameliyatı

Anasayfa > Estetik > Vücut Estetiği > Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınarak karın ön duvarı kaslarının gerginleştirildiği bir cerrahi girişimdir. Karın germe ameliyatları mini karın germe ve total karın germe olarak ikiye ayrılır. 

Mini karın germe ameliyatında göbek deliğine müdahale edilmeden sınırlı alanda sadece karın kaslarını toparlayarak ameliyat yapılırken, total karın germe ameliyatında göbek deliğinin üstündeki alan ile birlikte kasık bölgesine kadar olan bölgedeki tüm fazla deri ve yağlar kesilerek çıkartılır ve göbek deliği yerine konulur.

Karın germe de kesi oldukça uzun olduğundan kanamaya karşıda tedbirli olmak ve ameliyattan önceki 10 gün içinde aspirin ya da benzeri kan sulandırıcı bir ilaç almamış olmak önemlidir.

Karnında sarkma olan, karın kaslarında zayıflama olan hastalara yapılan bir karın germe yöntemidir. Sıklıkla gebeliklerden sonra karnında sarkma olan bayanlar, karın germe ameliyatı için plastik cerrahlara başvurmaktadırlar. 

Karın cildinin sarkma olan kısmı çıkarıldıktan sonra karın kasları dikişlerle sıkılaştırılarak 2 yönde germe yapılır. Yani karın kasları orta hatta birbirlerine bitiştirilip dikilerek sol-sağ yönlerinde -yanlardan- germe sağlanırken karın cildinin fazlalığının alınıp cildin aşağı gerilmesi ile de yukarı-aşağı yönde germe sağlanır.