Kol Germe Ameliyatı - Kolan Aesthetic

Kol Germe Ameliyatı

Anasayfa > Estetik > Vücut Estetiği > Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

Bu ameliyat yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur. 

Bu alanda bulunan üst kol kaslarınızı ameliyat olmadan, kol germe egzersizleriyle güçlendirebilirsiniz ancak bu mevcut elastikiyeti ve yağ birikimlerini ve hatta cilt fazlalığını maalesef gideremezsiniz. Kol germe ameliyatı iz bırakan bir ameliyattır.

Bu yüzden kalacak izin hastaya çok iyi anlatılması gerekir. İzi saklamak için tek yapılabilecek şey, izin tam olarak kolun iç kısmına denk gelmesini sağlamaktır; yine de hasta kollarını kaldırdığında kalan izler belirgin şekilde görülecektir.

Bu ameliyatlar da koltukaltı ve dirsek arasındaki fazla deri, yağ azaltılarak daha orantılı bir görünüm sağlaması için, üst kol konturları yeniden şekillendirilir. Daha gelişmiş operasyonlarda ise, üst kol içinde boydan boya kesi izi kalır.

Bu ameliyat sayesinde üst kollar daha sıkı gözükerek, öz güvenin artmasına ve rahatlıkla kısa kollu kıyafetler giyilmesine olanak sağlar.