Yağ Transferi - Kolan Aesthetic

Yağ Transferi

Anasayfa > Estetik > Yüz Estetiği > Yağ Transferi

Yağ Transferi

Genellikle vücudun çökük olan kısımlarını şişirmek, doldurmak, çökük yara izlerini düzeltmek, dudak kalınlaştırmak, penis kalınlaştırmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve kalça büyütmek için yağ transferi uygulanır. 

Dudakların kalınlaştırılması, yanaklardaki çökük alanların şişirilmesi, kırışıklıkların giderilmesi, kalça büyütme ve yara izlerinin çöküklüklerinin giderilmesi amacıyla sıklıkla uygulanır. Yağ enjeksiyonu zaten yıllardır var olan ve sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. 

Klasik yağ enjeksiyonun da önce yağ dışarı alınır; serumla yıkanarak kandan temizlenir, santrifüje edilerek inceltilir ve daha sonra enjekte edilir. Yağ dokunun, doldurulacak yere enjeksiyonu ya yağ enjeksiyonu için özel üretilmiş kanüllerle ile ya da her tetiğine basıldığında belli miktarda yağı enjekte eden özel tabancalar ile yapılır.

 Böylece yağ hücreleri, vücudun dışında ki sıcak bir ortamda uzun süre beklemeyerek, asla havayla temas etmez böylelikle canlı kalma ve tutma oranı daha yükselir. Tüm bu aşamalar en az 30-45 dk sürer. 

Birçok alet kullanarak yapılan bu işlem sırasında alınan yağ sırasında havayla temas ederek, sıcak bir ortamda oksijensiz kalır. Ayrıca bu yöntemle büyük miktarlarda yağ toplamak çok zordur.

Enjekte edilen yağ dokusunun o bölgede tutması ve yaşaması için kan akımının sağlıklı olması şarttır. Bu sebeple hastalara ameliyat öncesi ve sonrası 2 hafta kadar sigara içmemeleri tavsiye edilir. Yağ transferi sonrası bu bölge mümkün olduğu kadar darbelerden korunmalıdır.